Stawiamy na praktyczny profesjonalizm organizując co roku „Lato HR”

Posted on Updated on

BBJulita Dąbrowska rozmawia z Beatą Bukowską, współzałożycielką firmy INWENTA

Beata Bukowska razem z Moniką Buchajską-Wróbel  od 10 lat prowadzi firmę doradztwa personalnego INWENTA, a od 4 lat organizuje konferencję Lato HR. Z branżą HR-ową jest związana od 1999 roku, kiedy to – jak sama podkreśla – odwróciła swoje życie do góry nogami. Po ukończeniu studiów przez 5 lat pracowała  w polskim przedstawicielstwie firmy SHARP w dziale sprzedaży oferując produkty klientom instytucjonalnym. Następnie została handlowcem w międzynarodowej firmie TMP Worldwide i trafiła do branży doradztwa personalnego. INWENTA to firma, która skupia się nie tylko na doradztwie personalnym, ale także prowadzi projekty unijne, organizuje szkolenia i mocno wspiera Stowarzyszenie Interim Managerów w Polsce, do którego założenia się przyczyniła.

latohr_2014_reklama 1

JD: Skąd pomysł na Lato HR?

BB: Jeszcze 4-5 lat temu wszystkie wydarzenia organizowane dla branży HR miały miejsce wiosną, jesienią lub zimą. W sezonie letnim nic się nie działo. Postanowiłyśmy to zmienić oferując jednodniową konferencję, ale w troszkę innej formule. I tak od 4 lat, zawsze na początku wakacji spotykamy się w gronie menedżerów HR i prezentujemy ciekawe trendy.

JD: Co wyróżnia Lato HR?

BB: Wyróżniamy się tym , że stawiamy na mniej formalną atmosferę, szczególnie zwracamy uwagę na to aby atmosfera i wystrój konferencji były bardziej letnie, wakacyjne, wprowadzające w dobry nastrój. To konferencja na której zaproszeni prelegenci prezentują różne case studies. Praktyczne informacje są niezwykle cenne. Ale wśród zaproszonych gości są zarówno praktycy – dyrektorzy HR, konsultanci HR – jak i przedstawiciele szkól wyższych. Co roku dyskusja skupia się wokół jednego wybranego tematu. W 2014 dyskutujemy o trendach zachodzących na rynku, w tym o różnych pokoleniach pracowników. Temat ważny i życiowy. Pokazujemy różne aspekty, starając się omówić  jak różnie do pracy podchodzą osoby młodsze i dojrzałe. Wyróżniamy się tym , że stawiamy na mniej formalną atmosferę, szczególnie zwracamy uwagę na to aby wystrój konferencji był bardziej letni, wakacyjny, wprowadzający w dobry nastrój.

JD: W tym roku mowa będzie o pokoleniu X i Y? Czy warto o tym rozmawiać?

BB: To prawda, temat różnic pokoleniowych często pojawia się w prasie i na konferencjach. To co wyróżnia naszą konferencję od innych to fakt, że o pracy z młodymi wypowiadają się szefowie działów HR z firm IT – jak ABC Data, i Microsoft oraz branży medialnej – firmy Dentsu Aegis Network – którzy bazują na młodych profesjonalistach. Warto posłuchać co mówią przedstawiciel firm konsultingowych: Deloitte i Capgemini. W programie dwie debaty o tym jak zarządzać w tak zróżnicowanym środowisku. Serdecznie zapraszam.

JD: Dziękuję za rozmowę.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s